Niedziela Trójcy Świętej – 30.05.2021 R.

W tym tygodniu:

w poniedziałek: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Dziś uroczystość 1 Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W związku z tym Msza św. o 11.00 rozpocznie się pół godzinie wcześniej. Proszą, by niezainteresowani bezpośrednio uroczystością 1 Komunii św. wybrali którąś z Mszy św. o 10.30 lub 15.30. Podobna sytuacja będzie w kolejną niedzielę, gdy ósma klasa na Mszy św. O godz. 12.00 przyjmować będzie sakrament bierzmowania. Jutro rozpoczynamy biały tydzień.

2. Nabożeństwo majowe jeszcze jutro o godz. 18.00. W dni powszednie czerwca Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. litania do NSPJ. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek wieczorem zapraszam na spotkanie przed rocznicą dzieci z klasy czwartek SP.

4, We środę spotkanie przygotowujące do uroczystości bierzmowania i spotkanie z ks. Dziekanem uczniów klasy ósmej.

5. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00 i 10.00. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Procesję odbędziemy tradycyjną trasą jednakże tylko w jedną stronę. Procesję, błogosławieństwem, zakończymy przy krzyżu na Pastwisku. Nie będziemy procesyjnie wracać do kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy tak jak zwyczajowo było w minionych latach. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe i młodsze proszę o sypanie kwiatków, chłopców do dzwonienie, młodzież żeńską – o niesienie chorągwi i figur. W tym roku chcielibyśmy na procesję ułożyć także niewielki kwietny dywan przed kościołem lub w kościele. Prosić o to będziemy dzieci z szkoły podstawowej, by nazrywały kwiatów i przyniosły je we środę wieczorem by ułożyć z nich taki kobierzec.

6. W piątek ogłoszona została przez ks. Bpa dyspensa od pokarmów mięsnych w związku z oktawą Bożego Ciała.  Ks. abp Adam Szal jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.

7. W piątek i sobotę, w oktawie Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję wokół kościoła. Przychodźmy licznie, także z dziećmi.

8. W pierwszy piątek odwiedzę chorych w domach a spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich bliskich i świadków.

9. Pielgrzymów udających się do Włoch proszę o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. A na następny tydzień prosimy o posprzątanie kościoła rodziców bierzmowanej młodzieży.

31 maja 2021|