10 Niedziela Zwykła – 06.06.2021 R.

W tym tygodniu:

we wtorek: Wspomnienie św. Jadwigi Królowej

czwartek: zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 młodzież z ósmej klasy SP przyjmie sakrament bierzmowania. Po południu o 15.00 nabożeństwo oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie Msza św.

2. W dniu dzisiejszym świętowalibyśmy 50 rocznicę święceń kapłańskich ks. Augustyna. Nie ma już go między nami więc proszę, kto tylko może, bezpośrednio po Mszy św byśmy udali się na cmentarz na krótką modlitwę na jego grobie.

3. W dni powszednie Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. litania do NSPJ. Do czwartku codziennie procesja. W czwartek zakończenie Oktawy. Na zakończenie oktawy obędziemy procesję dookoła kościoła do czterech ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze proszę w oktawie Bożego Ciała o sypanie kwiatków, chłopców do dzwonienia, młodzież żeńską – o niesienie chorągwi i figur. Na zakończenie oktawy, po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci a uczestniczące czynnie w oktawie Bożego Ciała otrzymają słodkie upominki.

4. Kończymy biały tydzień. Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przykładne przeżywanie uroczystości 1 Komunii św. oraz białego tygodnia. Za dar ołtarza na zakup gazonów na kwiaty przed kościołem. Bóg zapłać.

5. Dziękuję także za piękne przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Piękne ołtarze, porządki na trasie procesji, religijny i pobożny udział. Ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, p. Kościelnemu, p. Organiście. Scholi, strażakom, dzieciom i młodzieży, p. Katechetce, przygotowującym kwietne dywany – za przyniesienie kwiatów i układających je wcześnie rano w czwartek.

6. We wtorek święto patronalne naszej szkoły. O godz. 8.00 Msza św. dla społeczności szkolnej. Dzieci przychodzą na 7.45 do szkoły skąd wspólnie przychodzą do kościoła.

7. W najbliższą sobotę – 2 sobotę miesiąca – pół godz. przed Mszą św. wspólna modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.

8. Dziękujemy za pomoc w rekultywowanie terenu na cmentarzu p Wojciechowi. Bóg zapłać.

9. Są jeszcze trzy miejsca na pielgrzymdo Włoch. Chętnych proszę o kontakt.

10. Dziękujemy rodzicom i młodzieży dziś bierzmowanej za posprzątanie kościoła. A na następny tydzień prosimy o posprzątanie kościoła – Blayer (85) do Rzegocki (98) .

6 czerwca 2021|